Category Archives: ITC

Information and communications technology (ICT)

㋡ Jak můžu na Facebooku vysílat živě?

Jak vysílat živě: Nahoře v kanálu vybraných příspěvků klikněte na Co se vám honí hlavou? Klikněte na  Živé vysílání. Napište něco o svém živém vysílání. Vyberte si okruh uživatelů pro živé vysílání. Klikněte na tlačítko Další. Klikněte na Zahájit vysílání. Poznámka: Pro živá vysílání na počítači používejte prohlížeč Chrome. Vaše hodnocení:

✉ Pohlednice Online

Vyzkoušejte aplikaci České pošty, díky které snadno z jakékoliv fotky vytvoříte klasickou papírovou pohlednici a odešlete ji rovnou ze svého telefonu nebo tabletu až do poštovní schránky adresáta. Zaplatíte za ní ONLINE nebo pomocí výhodného voucheru, který lze zakoupit přímo v aplikaci nebo na webu pohledniceonline.cz. Překvapte originálním pozdravem z dovolené nebo zcela osobním přáním k narozeninám. V… celý článek »

⭐ WiFi relé S4H-RE-00 Smart4House

Skvělá věc, lze namontovat na jakákoliv el. garážová vrata. Super věc doporučuji.  WiFi relé je určeno k dálkovému ovládání jednoho nebo dvou zařízení, vybavených vstupy pro bezpotenciálové kontakty, prostřednictvím aplikace Smart4house ve vašem Smartphonu, nebo Tabletu. WiFi relé je možno provozovat v manuálním, nebo automatickém módu. V manuálním módu jsou požadavky na sepnutí resp. vypnutí příslušného výstupního relé… celý článek »

☀ Netatmo Urban Weather Station

Odzkoušeno a jednoznačně famózní meteostanice. Lze rozšířit o “Netatmo senzor pro měření srážek RainGauge” a dále o  “Netatmo Wind Gauge” což je přídavný anemometr. Osobní meteorologická stanice s čidly pro kvalitu vzduchu s ovládáním přes iOS, Windows Phone a Android. Nový standard v designu a technologii meteorologických stanic. Monitoruje nejen počasí, ale i kvalitu vnitřního i venkovního ovzduší… celý článek »

ღ Netatmo Thermostat

Netatmo Thermostat je famózní hračka a užitečná věc zároveň, máme odzkoušeno. 🙂 A doporučujeme!!! V kostce řečeno: tento termostat můžete přenášet dle potřeby z místnosti do místnosti, lze jej ovládat přes mobilní telefon odkudkoli, eviduje teplotu v přehledném grafickém rozhraní. Rozhraní termostatu je jednoduché, intuitivní a efektivní. Termostat je určen pro každého, kdo chce snížit účty za energii… celý článek »

☝ Opravdu chytrá zásuvka

Provedl jsem vlastní výběrové řízení a zde je totální vítěz. A proč právě TP-LINK WiFi Smart Plug, energy monitoring  HS110? Jednoduše: cena, měření spotřeby el. energie, Wi-Fi ovládání, dálkové ovládání přes TP-Link CLOUD, aplikace jak pro iOS tak pro platformu Android. A tato zásuvka nepotřebuje žádnou centrální jednotku, postačí pouhé spárovaní s vaší domácí Wi-Fi. Chytrá zásuvka TP-Link Wi-Fi… celý článek »

✎DBMS (Database Management System) – systém řízení báze dat

DBMS (Database Management System) v překladu systém řízení báze dat , obvykle se používá zkratka DBMS nebo SŘBD je univerzální označení pro software, který tvoří mezivrstvu mezi aplikacemi a uloženými daty. Jeho úlohou je efektivně pracovat s velkým množstvím dat, musí být schopen data ukládat, modifikovat, mazat a provádět dotazy. DBMS pro relační databáze se někdy označuje jako… celý článek »

CLOUDOVÁ ÚLOŽIŠTĚ v roce 2016

BOX web | Android | Apple Prostor zdarma: 10 GB (tarif Personal) Maximální velikost souboru:U bezplatné varianty (Free Personal) je velikost jednoho souboru omezena 250 MB. U placené varianty Starter smí mít soubor nejvýše 2 GB a u variant Business a Enterprise maximálně 5 GB. Verzování souborů: Tato funkce je k dispozici pouze pro platící zákazníky. Průměrná rychlost synchronizace: Upload 8,2 Mb/s, download 31,2 Mb/s Předplatné: Personal Pro: 100 GB za 8… celý článek »

Chromecast 2 popis

Google Chromecast 2 – moc užitečná věcička 🙂 Chcete jednoduché, levné a funkční řešení pro streamování obsahu na vašem televizoru? Pak je tu pro vás skvělé řešení v podobě nové verze malého zařízení Chromecast od Googlu. Umožní streaming videoobsahu z internetu a pohodlně se ovládá skrze telefon, tablet či počítač. Proti první verzi Chromecastu přináší především rychlejší bezdrátové připojení… celý článek »

Hackerské útoky

Ve své práci jsem se zaměřil na největší hackerské útoky roku 2014. Kterých bylo opravdu hodně. Nejpočetnější skupina útoků je zaměřena na finančnictví druhá nejpočetnější skupina se zaměřuje na krádež osobních dat. Toto jsou dvě největší skupiny hackerských útoků a ne jen v roce 2014. Do budoucna lze počítat s nárůstem takovýchto útoků. Asi nejznámější útok byl krádež čísel kreditních… celý článek »